Ramki pod tablice – wady i zalety

Ramki pod tablice rejestracyjne (reklamowe) to popularny sposób promowania firmy lub organizacji podczas podróży. To także świetny sposób na pokazanie swojej osobowości lub stylu. Zakup ramek na tablice reklamowe do samochodu …

Jaki wybrać sklep dla dentysty

Jeśli jesteś stomatologiem lub dentystą, z pewnością wiesz, że w Twojej pracy niezbędne są odpowiednie narzędzia i materiały. Aby móc skutecznie leczyć pacjentów, potrzebujesz najlepszej jakości sprzętu i akcesoriów, które będą …

Reklamowe tablice rejestracyjne – skuteczna reklama

Reklamowe tablice rejestracyjne to wyjątkowy sposób na zaprezentowanie swojego stylu i promowanie ulubionych produktów lub firm. Dzięki tym tablicom rejestracyjnym możesz zamienić swój pojazd w przyciągający wzrok mobilny billboard, jednocześnie wspierając …

Szkolenia medialne

Zastanawiałeś się kiedyś jakby wyglądało Twoje życie przed kamerą? Chciałbyś kiedyś sprawdzić się w tej roli? Nic prostszego. Nadszedł czas byśmy pomogli spełnić Ci te marzenia. Jednak zaczynając od początku, wiadomo, że nie od razu zdobyto Amerykę, dlatego więc powinieneś nauczyć się kilku podstawowych zasad na szkoleniach medialnych. Z pewnością zastanawiasz się teraz co to takiego?

Szkolenia medialne to przede wszystkim nauka siedzenia, stania, mówienia i uśmiechania się do kamery, ale nie tylko. Przygotowują one także do ogólnego kontaktu z mediami oraz tego, jak się zachować w zaskakujących sytuacjach. Nie jest tajemnicą, że wizerunek buduje się bardzo długo, a czasem wystarczy tylko jedna poraża, jedna niepoprawna odpowiedź, by go zniszczyć. Dobry trening medialny pomaga temu zapobiec. Dzięki takim szkoleniom nauczysz się nie tylko tego jak występować przed kamerą, oswoisz się także z występami przed publicznością na żywo.

W Polsce większość tego typu szkoleń jest prowadzona przez dziennikarzy – osoby, które są specjalistami w zadawaniu pytań, tymczasem ich celem jest nabycie umiejętności formułowania i udzielania odpowiedzi na często niełatwe i kłopotliwe pytania. Dlatego też masz tutaj szansę na naukę reakcji na tego typu pytania właśnie z perspektywy takiej osoby. Możesz także od razu ustosunkować się do tego, pod jakim względem chciałbyś odbyć takie szkolenie, bowiem istnieje kilka jego etapów.

Pierwszym i najbardziej podstawowym jest ogólna wiedza o mediach, poznanie ich bardziej od wewnątrz, z drugiej strony kamery, tej, z którą nie mamy praktycznie żadnego kontaktu.

Następnie możesz się skupić na efektownej komunikacji, tym, jak skutecznie przekazywać to co masz do powiedzenia, żeby być właściwie odbieranym, wiarygodnym a przede wszystkim, żeby to co mówimy nie wyglądało sztucznie lecz było w pełni swobodne i naturalne.

Dalej skupiamy się na tym, jak dobrze wyglądać przed kamerą, bądź publicznością, chodzi tutaj zarówno o autoprezentację, czyli innymi słowy „sprzedaż siebie”, oprócz samego mówienia istotna jest również gestykulacja, ponieważ większa część ludzi jest wzrokowcami i to co mówimy trafia do nich w 30%, pozostałe 70% to właśnie mowa ciała, nasza postawa, która nie może być przede wszystkim zamknięta oraz wygląd i styl, ponieważ ważny jest także nasz ubiór, który dla niektórych osób jest ważniejszy niż same słowa.

Na końcu nauczysz się jak brać udział w debacie czy tzw. telewizji śniadaniowej, gdzie często możesz spotkać się z wcześniej wspomnianymi niewygodnymi pytaniami, na które odpowiednia odpowiedź jest jeszcze trudniejsza, gdy patrzy na nas kilkaset a nawet kilka tysięcy osób.

Author

amadeusz@seofly.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.