Praca specjalisty ds. kadr i płac – jak wygląda naprawdę?

Wszystkie firmy posiadają dział finansowy lub księgowy, a pracownicy działu płac odgrywają zasadniczą rolę w sukcesie organizacji. Rola ta wiąże się z różnymi obowiązkami i możliwościami, z których większość może nie …

Drenaż limfatyczny w odchudzaniu

Wiele kobiet walczy ze zbędnymi kilogramami jednak dieta czy też ćwiczenia nie zawsze pomagają, bądź też brakuje nam determinacji aby w taki sposób pozbyć się nadwagi. W takiej sytuacji wiele kobiet …

Czemu warto zbierać informacje na temat surowców spożywczych?

Gdy robi się zakupy spożywcze, niebagatelne znaczenie ma z pewnością świadome podejmowanie decyzji. Nie ulega wątpliwości, że warto rozwijać swoją wiedzę w tym zakresie, gdyż może być ona bardzo pomocna. Dlatego …

butelka na wodę

O tym, dlaczego nie warto pić wody butelkowanej, głoszą przede wszystkim ekolodzy. Nie chodzi przecież o to, że woda zamknięta w butelkach jest gorszej jakości czy negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Chodzi raczej o aspekty dbania i ratowania środowiska naturalnego. Kupując wodę w butelkach plastikowych, zwiększamy popyt na samą produkcję plastiku, co jest zwyczajnie złe dla naszej planety.

 

Ekologiczne trendy

Coraz większą popularnością cieszy się butelka na wodę z filtrem wielorazowego użytku. Co ciekawe, taka butelka na wodę pozwala nalewać ją prosto z kranu i oczyścić, by nadawała się do picia. Raz nabyta butelka filtrująca posłuży nam nawet przez rok, wystarczy tylko raz na jakiś czas oczyścić albo wymienić filtr.

Okazuje się, że średniej wielkości gospodarstwo domowe nabywa nawet dwie zgrzewki wody butelkowanej tygodniowo. Łatwo policzyć, ile plastiku potrzeba, by móc serwować wodę w butelkach w okresie miesiąca, nie mówiąc już o roku oraz skali takich zakupów na całym świecie. Plastik zatruwa nasze środowisko, rozkłada się setki lat, a jego produkcja powoduje nadmiar zanieczyszczeń całej atmosfery.

 

Zdanie ekspertów

Okazuje się także, że nie każda woda zamknięta w plastikowej butelce jest dobrej jakości. Może na nią negatywnie wpływać sam plastik, ale i sam rodzaj wody. Czy wiesz, że warszawska kranówka nadaje się do bezpośredniego spożywania? Bez strachu możesz ją pić, rezygnując tym samym z wody butelkowanej. Dla bezpieczeństwa można ją oczywiście dodatkowo przefiltrować wspomnianą już wcześniej butelką z filtrem.

 

Aspekty finansowe

Dobrej jakości butelka filtrująca wodę to wydatek rzędu nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Na wodę butelkowaną wydasz nawet kilka razy więcej. Jeśli nie zwracasz uwagę na względy ekologiczne, pomyśl o oszczędnościach finansowych. W skali całego roku będą one naprawdę duże.

 

Kanony mody

Nie ma też wątpliwości, że korzystanie z butelek z filtrem stało się zwyczajnie modne, a picie wody z butelki plastikowej jest w niektórych kręgach wręcz „hejtowane”. Jeśli chcesz żyć zgodnie z najnowszymi trendami, pozbądź się butelek plastikowych, pij wodę z kranu albo korzystaj z dzbanków i butelek z filtrem – butelkę możesz mieć zawsze przy sobie, sprawdzi się na spacerze, wycieczce i w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.