Podkręcone rzęsy – sprawdź, co zrobić by cieszyć się nimi na co dzień!

Czy zastanawiałaś się kiedyś – dlaczego Twoje rzęsy nie są podkręcone? Jest to ciągły problem, z którym wiele kobiet boryka się od dłuższego czasu. Nawet te, które zostały pobłogosławione długimi i …

Maszyny pakujące a przyśpieszenie procesów produkcyjnych

Świat wokół nas rozwija się naprawdę intensywnie. Rozwój ten zaczyna dotykać praktycznie każdej gałęzi przemysłu. Przykładem jest branża produkcyjna, w której wykorzystuje się nowoczesne maszyny pakujące. W dzisiejszym dynamicznym środowisku biznesowym …

Jakie są korzyści z zastosowania kółek z poliuretanu na wózkach platformowych?

Wózki platformowe są niezwykle przydatnymi narzędziami w wielu branżach, takich jak logistyka, magazynowanie czy produkcja. Aby zapewnić płynne i skuteczne poruszanie się wózków platformowych, kluczową rolę odgrywają kółka. W ostatnich latach …

butelka na wodę

O tym, dlaczego nie warto pić wody butelkowanej, głoszą przede wszystkim ekolodzy. Nie chodzi przecież o to, że woda zamknięta w butelkach jest gorszej jakości czy negatywnie wpływa na nasze zdrowie. Chodzi raczej o aspekty dbania i ratowania środowiska naturalnego. Kupując wodę w butelkach plastikowych, zwiększamy popyt na samą produkcję plastiku, co jest zwyczajnie złe dla naszej planety.

 

Ekologiczne trendy

Coraz większą popularnością cieszy się butelka na wodę z filtrem wielorazowego użytku. Co ciekawe, taka butelka na wodę pozwala nalewać ją prosto z kranu i oczyścić, by nadawała się do picia. Raz nabyta butelka filtrująca posłuży nam nawet przez rok, wystarczy tylko raz na jakiś czas oczyścić albo wymienić filtr.

Okazuje się, że średniej wielkości gospodarstwo domowe nabywa nawet dwie zgrzewki wody butelkowanej tygodniowo. Łatwo policzyć, ile plastiku potrzeba, by móc serwować wodę w butelkach w okresie miesiąca, nie mówiąc już o roku oraz skali takich zakupów na całym świecie. Plastik zatruwa nasze środowisko, rozkłada się setki lat, a jego produkcja powoduje nadmiar zanieczyszczeń całej atmosfery.

 

Zdanie ekspertów

Okazuje się także, że nie każda woda zamknięta w plastikowej butelce jest dobrej jakości. Może na nią negatywnie wpływać sam plastik, ale i sam rodzaj wody. Czy wiesz, że warszawska kranówka nadaje się do bezpośredniego spożywania? Bez strachu możesz ją pić, rezygnując tym samym z wody butelkowanej. Dla bezpieczeństwa można ją oczywiście dodatkowo przefiltrować wspomnianą już wcześniej butelką z filtrem.

 

Aspekty finansowe

Dobrej jakości butelka filtrująca wodę to wydatek rzędu nie więcej niż kilkadziesiąt złotych. Na wodę butelkowaną wydasz nawet kilka razy więcej. Jeśli nie zwracasz uwagę na względy ekologiczne, pomyśl o oszczędnościach finansowych. W skali całego roku będą one naprawdę duże.

 

Kanony mody

Nie ma też wątpliwości, że korzystanie z butelek z filtrem stało się zwyczajnie modne, a picie wody z butelki plastikowej jest w niektórych kręgach wręcz „hejtowane”. Jeśli chcesz żyć zgodnie z najnowszymi trendami, pozbądź się butelek plastikowych, pij wodę z kranu albo korzystaj z dzbanków i butelek z filtrem – butelkę możesz mieć zawsze przy sobie, sprawdzi się na spacerze, wycieczce i w pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.