Ramki pod tablice – wady i zalety

Ramki pod tablice rejestracyjne (reklamowe) to popularny sposób promowania firmy lub organizacji podczas podróży. To także świetny sposób na pokazanie swojej osobowości lub stylu. Zakup ramek na tablice reklamowe do samochodu …

Jaki wybrać sklep dla dentysty

Jeśli jesteś stomatologiem lub dentystą, z pewnością wiesz, że w Twojej pracy niezbędne są odpowiednie narzędzia i materiały. Aby móc skutecznie leczyć pacjentów, potrzebujesz najlepszej jakości sprzętu i akcesoriów, które będą …

Reklamowe tablice rejestracyjne – skuteczna reklama

Reklamowe tablice rejestracyjne to wyjątkowy sposób na zaprezentowanie swojego stylu i promowanie ulubionych produktów lub firm. Dzięki tym tablicom rejestracyjnym możesz zamienić swój pojazd w przyciągający wzrok mobilny billboard, jednocześnie wspierając …

projektowanie etykiet spożywczych

Projektowanie opakowań jest w dzisiejszych czasach niezwykle ważne. Według wielu badań konsumenci podejmują decyzję o zakupie w ciągu paru sekund od pierwszego zobaczenia produktu. W związku z tym dobre opakowanie pełni niezwykle ważną funkcję w podejmowaniu decyzji.

Zrozumienie potrzeb klienta jest kluczowe. Dlatego projektowanie etykiet spożywczych powinno uwzględnić konkretne cele marketingowe, promocyjne oraz estetyczne i informacyjne.

Projekt opakowania — użytkowy i zabezpieczający.

Trzeba pamiętać, że opakowanie nie może być jedynie ładne, ale przede wszystkim musi chronić produkt przed uszkodzeniami mechanicznymi, jak i biologicznymi. Dlatego dobry projektant opakowania powinien na początku ustalić z klientem, jaki materiał zostanie użyty do tworzenia opakowania.

Materiał często wyznacza granice tego, jaki kształt opakowanie może przyjąć, a co dalej idzie, jaki kształt przyjmą grafiki. Na przykład projektowanie etykiet na butelki zawsze musi uwzględnić to, butelka jest owalna, co sprawia, że etykieta będzie się “zawijała”.

Warto również uzyskać informacje od klienta, czy opakowanie będzie wystawione na skrajne temperatury oraz słońce. Na pewno ma to wpływ na przechowywanie produktu, ale również trwałość kolorów na opakowaniu może od tego zależeć.

Projekt opakowania — informacyjny i promocyjny.

Klient powinien się zorientować w ciągu paru sekund po obejrzeniu opakowania, gdzie znajdują się podstawowe informacje oraz, jakie są najważniejsze cechy produktu. Dobrą praktyką jest testowanie pierwszych projektów opakowania na reprezentatywnej grupie konsumentów. Warto pamiętać, że elementy takie jak data przydatności, skład, czy sposób użytkowania powinny być jak najbardziej widoczne.

Jednak nie wolno zapominać, że opakowanie powinno również wpasowywać się w cel promocyjny. Warto podkreślić takie cechy jak nowy smak, nowa jakość, czy nowy branding. Niektóre firmy decydują się na dołączenie darmowych próbek, czy materiałów promocyjnych (na przykład naklejek). Funkcja tego typu materiałów powinna być oczywista dla klienta.

Projekt opakowania — ekologiczny.

Coraz więcej firm stara się ograniczyć śmieci, czy zużycie środków przy produkcji w celu ochrony środowiska. Jednym z takich zabiegów jest odpowiednie zaprojektowanie opakowania.

Warto postawić na opakowania biodegradowalne i z odnawialnych surowców. Również minimalizm przy produkcji może pozytywnie wpłynąć na mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Ekologiczność opakowania powinna zostać odpowiednio zakomunikowana dla konsumenta, gdyż nadaje to dodatkowej wartości. Już teraz wiadomo, że ludzie coraz częściej kierują się troską o środowisko przy zakupach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.