Podświetlane litery LED w Warszawie – gdzie zamówić

Podświetlane litery LED to jedna z najnowocześniejszych form reklamy wizualnej, która przyciąga uwagę i wyróżnia się na tle tradycyjnych form promocji. W Warszawie, sercu Polski, coraz więcej firm decyduje się na …

Rozwój firmy poprzez wprowadzenie subskrypcji sprzętu

Nowoczesne duże przedsiębiorstwa lub małe firmy na pierwszym miejscu stawiają wydajność swojego funkcjonowania, która uzależniona jest od korzystania z nowoczesnego sprzętu. Aby zadania były w firmie realizowane bez żadnych zakłóceń, pracownicy muszą dysponować najnowszym oprogramowaniem, a także komputerami, …

Postawmy na obsługę administracyjną firm!

Biznes to wyjątkowa podróż w świat przedsiębiorczości, wizji i działania. To także nieustanne wyzwanie i okazja do rozwoju. Współczesny biznes to nie tylko tworzenie produktów lub świadczenie usług — to kompleksowy …

wózki koła

Wózki widłowe to długoletnia i potężna finansowo inwestycja dla każdego przedsiębiorcy. Dobrze wybrany wózek jest nieodzowną pomocą podczas pracy w magazynie. Zapewnia on szybkie przemieszczanie towaru oraz bezpieczeństwo pracowników.

Jednak o wózek widłowy trzeba odpowiednio dbać, aby zapewnił on najwyższe bezpieczeństwo oraz był eksploatowany jak najdłużej. Od jego działania zależy również bezpieczeństwo pracowników. Warto zwrócić uwagę na aspekty, które nie zawsze są oczywiste. Na przykład zestaw kół do wózka powinien być regularnie wymieniany, aby zapewnić jak najlepszą amortyzację. Na co jeszcze zwrócić uwagę, aby prawidłowo dbać o wózek widłowy?

Sprawdź wytyczne producenta

Prawidłowa obsługa wózka widłowego często jest wskazywana przez producenta w instrukcji dodawanej do wózka. Niestety zwykle owych zaleceń się nie czyta.

Jedną z ważniejszych czynności skutkujących odpowiednią eksploatacją wózka widłowego jest właśnie dokładne zapoznanie się z instrukcją oraz przypilnowanie, aby operator wózka się do niej stosował.

Co możemy znaleźć w takich zaleceniach? Często poruszane są tam kwestie, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka. Producent może wskazywać, na jakiego przykład oleju używać, co ile ładować wózek, aby bateria służyła najdłużej lub jakie koła do wózków będą najodpowiedniejsze – na przykład dla jednych modeli najlepsze będą specjalne kółka obrotowe, a dla niektórych innego rodzaju.

W zaleceniach od producenta znajdziemy również opis właściwej techniki jazdy lub obsługi ładunku. Takie informacje jak maksymalny udźwig, czy opis prawidłowego rozmieszczenia przedmiotów również tam się znajdą, a każdy operator wózka widłowego potwierdzi, że są to informacje niebanalne.

Wykonuj regularne przeglądy

Odpowiednia konserwacja poprzedzona wnikliwym przeglądem wózka jest kluczowe do jego odpowiedniego funkcjonowania. Dobry stan techniczny wpływa nie tylko na lepszy transport towarów, ale również na bezpieczeństwo pracowników obsługujących wózek i inne osób pracujących w magazynie.

Pamiętajmy o odpowiednich kołach: największy wybór kół do wózka znajdziesz na stronie: https://sklep.kolka-wiko.eu/ – tylko świetne oferty w atrakcyjnych cenach

Przegląd codzienny powinien być wykonywany przez operatora przed każdym rozpoczęciem zmiany. Dobrą praktyką jest prowadzenie dziennika zmiany, do którego każdy z operatorów powinien opisywać przebieg pracy lub zauważone usterki.

Przegląd konserwacyjny wózka widłowego powinien być wykonywany co 30 dni (w przypadku wózków z pełnym dozorem technicznym) lub co 60 dni (w przypadku wózków o dozorze ograniczonym). Przeglądy okresowy powinny być wykonywane co roku dla każdego rodzaju wózka widłowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.